آدمی زنده به چیست؟

 لئو نیکلایوویچ تولستوی، نویسنده و فعال سیاسی اجتماعی روس. زادروز وی( 9سپتامبر 1828 میلادی)در ژاسناژا پولژانا از توابع تولا است.

تولستوی در روز( 20 نوامبر 1910 میلادی )
درگذشت و در زادگاه خویش به خاک سپرده شد. تولستوی یکی از مشهورترین نویسندگان و بزرگترین شخصیت های تاریخ روسیه می باشد. رمان های جنگ و صلح و آنا کارنینا جایگاه او را در بالاترین رده ادبیات داستانی جهان تثبیت کرد ه اند.

"آدمی زنده به چیست؟"   اثر تولستوی رمانی ست کوتاه که یکی از بهترین هایی ست که خوانده ام.

و قسمتی از آن:

" آن مدتی که آدم بودم، زنده ماندم، به این علت نبود که به خودم می رسیدم. زنده ماندم بدان سبب که در وجود عابری محبت و عشق به ودیعه گذاشته شده بود و زنش دلسوزم شد و دوستم داشت .یتیم ها زنده ماندند نه به علت توجه و نگرانی مادر. بلکه به این سبب که در قلب زنی بیگانه عشق و محبت گذاشته شده بود. فهمیدم خدا نمی خواهد آدمیان جدا از یکدیگر زندگی کنند. پس بر آنها آشکار نمی نماید هر کدام چه نیازهایی دارند. می خواهد با هم و دسته جمعی، چون یک جان، در انبوه
بی شمار بدنها، زندگی کنند. پس برای هر فردی آنچه را مورد نیاز دیگران است آشکار می سازد.
حال پی بردم هر چند ظاهرا آنچه باعث زنده ماندن انسان می شود، به خود رسیدن و مواظبت از خود است، اما حقیقت این است که آنچه آنان را زنده میدارد، محبت و عشق است. هر کس مهربان و بامحبت است در خدا است و خدا در اوست. خدا مهربانی و عشق محض است"

 

 

 

 و اینهم لینک دانلود

پ.ن :

همه پیشامدهای زندگی اراده ی اوست و آنچه تاثیر رفتار و تصمیمات خود فرد است یا اثر از رفتار و کردار دیگران می گیرد بیرون از  اراده ی خداوند نیست.

بر مبنای این اعتقاد اینهمه فقر و تبعیض و ظلم و درد و رنج چطور توجیه می شود؟

 

 

  
نویسنده : الهام ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها :